המרכז לחיים עצמאיים הוא מרכז רב שירותי קהילתי המנוהל על ידי אנשים עם מוגבלות ומיועד להם.  המרכז מלווה את תהליכי החיים ומפעיל תוכניות לתמיכה בחיים העצמאיים של אנשים עם מגבלות, כגון: ייעוץ עמיתים, מיצוי זכויות, תוכניות הכשרה לחיים עצמאיים בתחומים שונים, הסברה ושינוי עמדות, קבוצות לעזרה עצמית, הפעלת מתנדבים, התאמה והכשרה בשימוש באבזרי עזר, פעילות חברתית.

המרכז בת"א-יפו נועד לתת מענה לצרכים שפורטו לעיל בהיותו מרכז המפתח תשתיות לחיים עצמאיים בקהילה, מספק מידע על זכויות ושירותים המבוסס על ידע מקצועי ועל ניסיון חיים של הנכים עצמם.

המרכז לחיים עצמאיים הוא מרכז רב שירותי קהילתי המנוהל על ידי אנשים עם מגבלות ומיועד להם. המרכז לחיים עצמאיים לנכים בת"א-יפו הינו פרויקט מיסודו של "בקול"- ארגון כבדי שמיעה ומתחרשיםמסד נכויות- שותפות לתכנון ופיתוח שירותים לקידום ושילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה מיסודם של ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן. המרכז הוקם בסיוע הפדרציה היהודיית בטיידווטר, וירג'יניה.

פעילויות עיקריות

א.     יעוץ עמיתים- שירות ייעוץ של נכים למען נכים למיצוי זכויות וקידום חיים עצמאיים.

כמרכז המפתח תשתיות לחיים עצמאיים בקהילה, מטרת תוכנית ייעוץ העמיתים היא לספק מידע על זכויות, שירותים ותמיכה המבוססים על ניסיון החיים של בעל מגבלה אחר.

מה זה ייעוץ עמיתים?

תוכנית במסגרתה אדם עם מגבלה מייעץ לאדם אחר עם מגבלה.

הייעוץ, אשר אינו כרוך בתשלום, מבוסס ניסיון אישי כמו שרק אנשים עם מגבלה יודעים לתת, דוגמת: ליווי ותמיכה, סיוע לעזרה עצמית, שימוש באביזרי עזר, התמודדות רגשית, מיצוי זכויות, נגישות, חיים עצמאיים ועוד.

התוכנית מיועדת לאנשים עם כל סוגי המוגבלויות כאשר הייעוץ ניתן לאור ניסיון חיים והצלחות של אנשים עם מוגבלויות. חשוב לציין כי הייעוץ ניתן על ידי יועצים אשר עברו תהליך מיון קפדני ועברו הכשרה בקורס ייעודי בבית הספר הארצי לשיקום והחלמה בקריה האקדמית אונו.

ב.קידום חיים עצמאיים- ליווי אישי (מנטורים) והכשרות.

ג.קידום נגישות בקהילה ונגישות אישית (אביזרים).

ד.פעילות חברתית- קידום הנגשת פעילויות חברתיות ברחבי העיר.

ה.ריכוז מתנדבים- נכים ולא נכים למען קידום מטרות ופעילות המרכז.

לשירותכם,

צוות המרכז לחיים עצמאיים תל אביב-יפו,

טל': 03-5257001דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; דף פייסבוק: https://www.facebook.com/ciltlv